 |
|
|
Første dag i England, St.Hans-aften, startet med grilling, bading og fotballkamp på stranda i strålende solskinn.(Alle fotos: Arild Erlien). |
|
|
|
Fra besøket og omvisningen på Manchester Uniteds fotballstadion Old Trafford. |
|
|
|
Bussen ”Yellowduck” som gikk både til lands og til vanns i Liverpool. |
|
|
|
Korpset hadde kveldskonsert lørdag på overnattingsstedet Pontins i Southport.
|
Det ble en begivenhetsrik og minnerik korpstur til England 23. – 30. juni. Et musikalsk høydepunkt var korpsets spilling i den store og årlige karnevalsparaden Southport Charity Carnival Parade (bildet over). Et annet høydepunkt var besøket i Beatles-museet i Liverpool, og selvsagt omvisningen på fotballarenaen Old Trafford i Manchester.
Det var 31 musikanter, 1 dirigent og 9 reiseledere som forventningsfulle reiste fra Årø flyplass tidlig om morgenen 23. juni. Første dag i England, St.Hans-aften, fikk vi kjempeflott vær, og fikk til både grilling, bading og fotballturning på stranda nedenfor overnattingsstedet vi bodde på hele uka, Pontins campingleir i utkanten av byen Southport.
Tirsdag gjorde vi oss kjent i byen Southport. Onsdag var det for mange klart for et av turens høydepunkter, besøk og omvisning på Manchester Uniteds fotballstadion Old Trafford. Besøket i Manchester ble avsluttet på Trafford-senteret, for de som ønsket litt shopping!!!
Torsdag var det Liverpool som sto for tur, og nok et høydepunkt på korpsturen ved besøket i Beatles-museet. Kvam og Sellanrå skolekorps har siste sesong hatt Beatles som tema på øvelsene, og med framføring av Beatles-melodier på konsert i Kulturhuset 1. juni. Vandringen i museet i Liverpool ble derfor både lærerik og minnerik for musikantene. Deretter hadde vi guidet tur i Liverpools gater og i havneområdet, med buss ”Yellowduck” som gikk både til lands og til vanns.
Fredag formiddag fikk musikantene ei god korpsøvelse på plenen utenfor der vi bodde, mens de om ettermiddagen besøkte de nye store badelandet i Southport, Splash World.
Lørdag var det klart for det musikalske høydepunktet med spilling i den store og årlige karnevalsparaden Southport Charity Carnival Parade. Dette ble en suksess for korpset, langs hele marsjruta var det tusenvis av tilskuere som omkranset paraden, og vinket og klappet for fengende marsjtoner. Korpset hadde også kveldskonsert lørdag på overnattingsstedet de bodde på i Southport.
Grilling og fotball på stranda
Mandag 23. juni
Besøk på Old Trafford i Manchester
Onsdag 25. juni
Korpsøvelse på plenen - Pontins
Fredag 27. juni
Besøk i Liverpool
Torsdag 26. juni
 |
På vei til Beatles-museum
|
|
|
|
|
Karnevalsparade i Southport
Lørdag 28. juni
Bildeglimt fra overnattingsstedet Pontins
 |
Konsert i Pontins 28. juni
|
|
 |
Konsert i Pontins 28. juni
|
|
|
|
|
|
|
Diverse bildeglimt
 |
Buss-sjåfør Gerry
|
|
|
|
|
|
|
 |
Materialforvalter ser på skosamling
|
|
 |
Jens prøver bursdagsgave
|
|
 |
Bursdagsgave - Mordal 20
|
|
 |
Dirigent i ny fasong
|
|
|
 |
Danse-konkurranse
|
|
 |
Dansemester Iselin (t.h) i finalen mot Amalie
|
|
 |
Dirigent utfordrer Helene
|
|
 |
Ny hårfarge
|
|
 |
Piren i Southport
|
|
|