 |
|
|
700 musikere fra 20 korps på Trondheim Torg |
|
|
|
Kvam og Sellanrå skolekorps på marsjrunde søndag. |
|
|
|
Arrangørkorpset Sjetne skolekorps med flott midnattskonsert |
|
|
|
Linedance-instruksjon |
Fornøyde og slitne musikanter kom søndag kveld hjem til Molde etter tre begivenhetsrike dager på Sjetnefestivalen i Trondheim 12.-14. juni 2009. “Ville vesten”-aktiviteter, oppmarsj på Trondheim torg, Linedance-instruksjon, Pirbadet og Midnattskonsert sto blant annet på programmet.
28 musikanter, dirigent Jens Kristian Mordal og seks reiseledere satte seg på bussen til Trondheim fredag ettermiddag. Årets korpstur gikk til Sjetnefestivalen. Fem av musikantene var 2.-årsaspiranter som skal begynne i hovedkorpset til høsten.
Totalt deltok fra vel 700 musikanter fra 20 deltakende korps. Romsdalsregionen var i særdeleshet godt representert. Foruten Kvam og Sellanrå skolekorps deltok det ikke mindre enn fem korps fra Fræna: Sylte og Malme skolekorps, Hustad Skoles Musikkorps, Bud Skolemusikkorps, Tornes Musikkorps og Haukås Skolekorps.
På leirområdet ved Sjetne barne- og ungdomsskole ble vi fredag kveld møtte med “Ville vesten” leir. Leiren besto av flere telt/lavvoer, med ulike aktiviteter: Ansiktsmaling, ”Pokerspill”, Gitar og sang, Tegning, Ulike spill. Om kvelden hadde Mjøndalen og Steinberg skolekorps marsjoppvisning.
Lørdag startet dagen med fellesøvelse på festivalområdet for alle 700 musikere. På formiddagen var det oppmarsj i Trondheim sentrum og festivalåpning på torget m/fellesnummer ”Gammel Jegermarsj” og ”Ja vi elsker”.
Etter litt fritid i sentrum spilte Kvam og Sellanrå skolekorps på Kirkebakken utenfor Vår Frue kirke i Trondheim sentrum sammen med to andre korps.
For mange var de tre timene om lørdagskvelden i Pirbadet et stort høydepunkt – i Norges største innendørs badeanlegg! Likeså var Midnattskonserten i Trondheim Spektrum et stort høydepunkt, der arrangørkorpset Sjetne skolekorps ga tilhørerne en fantastisk musikalsk opplevelse over temaet “Ville vesten”.
Søndag formiddag deltok alle musikantene på Linedance-instruksjon i Rostonhallen, og det som ble lært ble framført ute på skoleplassen under avsluttningsarrangementet til festivalen. Tidligere på dagen var det på skoleområdet en flott ”ABBA-konsert” med Haukås skolekorps, Sylte og Malme skolekorps, Bud skulekorps og Hustad Skoles Musikkorps.
Spilleoppdraget til Kvam og Sellanrå skolekorps søndag var marsjering i gatene i Sjetnemarka.
Bilder lørdag
Klikk på bildene under for større bilde
Midnattskonsert
Linedance
Bilder søndag
|